kotły węglowe

Witamy na stronie firmy STERGAZ

| strona główna | produkty | o nas | poczta |

Menu

ZASOBNIKI ZWU
KOTŁY WĘGLOWE
STEROWNIKI
    E 6. 4831
    E 6. 4401
    E 6. 0231
    E 6. 0321
    E 6. 0631
    E 6. 1111
    25. 1000

 

ZASOBNIK ZWU

Zasobnik ZWU

dane techniczne zasobnika ZWU

 

Pojemnościowe zasobniki ZWU przygotowują ciepłą wodę użytkową dla celów sanitarnych i spożywczych. Zasobniki te na całej powierzchni wewnętrznej pokryte są ochronną emalią. Jest to powłoka nakładana na dwóch warstwach, gwarantująca w połączeniu z wbudowaną anodą magnezową niezawodne zabezpieczenie antykorozyjne. Zastosowana emalia posiada atest na kontakt z wodą pitną. Możliwość zastosowania różnego rodzaju sterowników – pogodowych, zapewnia uzyskanie ciepłej wody użytkowej w pierwszej kolejności (priorytet c.w.u.). Zainstalowanie pompy cyrkulacyjnej podnosi komfort cieplny ze względu na możliwość uzyskania ciepłej wody w każdym punkcie czerpalnym. Zasobniki ZWU posiadają izolację termiczną z wysokogatunkowej wełny mineralnej, co zapewnia długotrwałe utrzymywanie właściwej temperatury w zasobniku. Dzięki całkowitemu wypełnieniu wełną stalowego płaszcza, bez mostków cieplnych i słabych punktów, uzyskuje się zminimalizowanie nakładów na utrzymanie stałej temperatury w zbiorniku.

Podłączenie zasobnika do stojącego kotła c.o. typu STER GAZ pozwala na uzyskanie wymaganej ciepłej wody w nieograniczonej ilości.

Wydajność początkowa jest kombinacją wydajności ciągłej i objętości zbiornika. Przedstawia ona, jaką ilość wody o temperaturze 45ºC może dostarczyć zbiornik całkowicie wypełniony ciepłą wodą w ciągu pierwszych 10 minut. Współczynnik wydajności wskazuje ilość „normalnych mieszkań”, które mogą być wystarczająco zaopatrzone w ciepłą wodę przez dany zbiornik. Pod pojęciem „normalne mieszkanie” rozumie się 4-pokojowe mieszkanie, zamieszkałe przez 3 osoby, które jest wyposażone w następujące urządzenia sanitarne: 1 zwykła wanna, 1 umywalka i 1 zlewozmywak.

Podane wydajności ciągłe, początkowe oraz współczynnik wydajności mogą być tylko wtedy osiągnięte, kiedy moc zainstalowanego kotła odpowiada co najmniej ilości ciepła potrzebnej do osiągnięcia wydajności ciągłej, wówczas, gdy kocioł podczas podgrzewania ciepłej wody jest całkowicie do dyspozycji na ten cel (priorytet c.w.u.).

linia
Copyright STERGAZ
linia